İçeriğe geç

HOŞ GELDİN YENİ YIL

Bir yeni yılı daha geride bırakıyoruz. Ama geride bıraktığımız yıl, geride bırakılan tüm yıllardan çok daha farklı oldu. Çok farklı duyguları bir arada barındırdığımız bir 2020 yılıydı.  Dünyayı tanımaya başlayan ve anlamlandırmaya çalışan çocuklarımız için de karmakarışıktı. Teknoloji ile daha fazla içiçe kalan çocuklarımızla daha fazla ilgilenmek ve onları daha fazla korumak zorunda kaldığımız günler geçirdik. Esasında bu yıl tüm insanlık her şeyi çok daha “fazla” yapmak zorunda kaldı. Fazla fedakarlık etmek, fazla sabır göstermek, fazlasıyla dikkat etmek ve elbette çok fazla beklemek..

Belki de geçen bu yıl bizlere sadece durmamız gerektiğini söyledi. Dur ve etrafına, çocuklarına, dünyaya bak. Sadece “fark et ”demek istedi. Belki de Dünya’nın gerçekte ne kadar canlı olduğunu ve 125 nanometre büyüklüğündeki ( nanometre: 1 metrenin milyarda biridir.) bir virüsün insanlığa neler yapabildiklerini anlamamızı istedi. Şimdi yine yepyeni bir yıl yepyeni bir zaman ve tarihe yeni anılar bırakmak üzere bir başlangıç daha yapmaya hazırlanıyoruz.

Yeni yıl, her zaman yenilikleri de beraberinde getirmiştir. Yeni gelenleri kucaklayabildiğimiz kabule geçtiğimiz ve farkındalığımızın yüksek olduğu bir yıl olsun. Yıl sevgi ve bereket ile dolu olsun..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: